przestrzenny wymiar informacji

GISforum

Seminarium Bentley Civil 2017 - podsumowanie

Pierwszą edycję seminarium Bentley Civil (13.09.2017, Wrocław) zdominowała tematyka związana z produktami dedykowanymi dla branży kolejowej i drogowej – OpenRoads Designer i OpenRail Concept Station. Przedstawiona została także najnowsza wersja rozwiązania Context Capture z edytorem siatek mesh3D. W seminarium wzięli udział przedstawiciele biur projektowych i zarządców infrastruktury zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem omawianych narzędzi Bentley.

Prelekcja otwierająca seminarium dotyczyła aktualnego portfolio technologii Bentley, które jest rozbudowywane w najnowszych wersjach - Connect Edition, a także nowych rozwiązań dla branży inżynierii lądowej.

Wydarzenie było poświęcone przede wszystkim narzędziom dla projektantów dróg - prezentacja „Od koncepcji do budowy z OpenRoads”, oraz infrastruktury kolejowej - prezentacja „Cyfryzacja z OpenRail Concept Station”. W programie seminarium znalazły się także zagadnienia związane ze skanowaniem laserowym i wykorzystaniem chmury punktów w drogownictwie i kolejnictwie. Ważnym elementem seminarium była także prezentacja rozwiązania Context Capture do tworzenia modeli siatkowych 3D z fotogrametrii.

Już dziś zapraszamy na konferencję GISforum, która odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017. Szczegóły na gisforum.pl


Galeria